nasza pierwsza sesja zdjęciowa: przewodnik po warszawskim Powiślu

Kiedy zaczęłyśmy planować naszą sesję zdjęciową, pierwszą pewną rzeczą była lokalizacja! Powiśle jest mieszanką wszystkiego, co kochamy w Warszawie. Znajdziecie tu cudowne knajpki ze zdrowym jedzeniem, uliczne warzywniaki, przed którymi co rano ustawia się kilometrowa kolejka, rodzinne pracownie ze starymi szyldami, Bulwary Wiślane, gdzie można nie tylko potańczyć, ale i dobrze zjeść.

Na Powiśle przenosi się też coraz więcej vintage shopów, co bardzo nas cieszy. To tutaj przy Dobrej mieści się nasze biuro, gdzie pracujemy i spotykamy się z klientkami. Poza tym uwielbiamy siedzieć w naszej ulubionej kawiarni (nie mogło zabraknąć jej na zdjęciach) i obserwować otoczenie - ludzie na Powiślu mają naprawdę świetny styl, który jest dla nas wielką inspiracją w szukaniu perełek do sklepu.

Autorką zdjęć jest Magda Kozicka - współwłaścicielka sklepu i fotografka, która na co dzień robi zdjęcia dla polskich marek modowych. - Ludzie, których spotykamy codziennie na Powiślu pokazują nam, że ubrania vintage są dziś bardziej różnorodne i przystępne niż kiedyś. Nie zakładamy ich już tylko na specjalne okazje, czy jako coś wyjątkowego. Dziś, kiedy świat przewrócił się do góry nogami, nasze ubrania mają dawać nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, komfort i dobre samopoczucie. Dlatego w sesji wykorzystałyśmy głównie rzeczy z naturalnych materiałów, jak bawełna, len i wiskoza.

Przed obiektywem stanęła Alicja Żebrowska z Rebel Models, której fryzura i delikatna uroda przywodzą na myśl legendarną Jane Birkin. Wśród stylizacji nie zabrakło prawdziwych perełek vintage, jak zielony komplet z lat 70. przywieziony z Francji, a także klasyków, takich jak skórzana ramoneska z frędzlami, kowbojki czy ponadczasowe Levi’sy 501.

Chciałyśmy pokazać, że ubrania z drugiej ręki mogą wyglądać jak nowe i jednocześnie być od nich lepsze jakościowo,bardziej wytrzymałe i ciekawsze, a moda vintage to nie tylko wyszukane kreacje, lecz także proste, klasyczne i komfortowe ubrania, w których czujemy się dobrze.

Większość ubrań i dodatków z sesji pojawi się w naszym sklepie online dziś o 20:)

 

skomentuj