Second Hand September - o co chodzi w akcji?

Każdy powód jest dobry, żeby nie kupować nowych rzeczy! Zachęca do tego akcja #SecondHandSeptember zapoczątkowana przez organizację charytatywną Oxfam - czyli 30 dni bez nowych ubrań.

 

Jak przetrwać Second Hand September?

1. Zrób przegląd swojej szafy

Wyjmij z szafy wszystkie nawet najgłębiej pochowane ubrania - może znajdziesz coś, co znów Ci się spodoba? Dzięki takim porządkom zaplanujesz, czego brakuje w Twojej szafie, a co warto oddać lub sprzedać. A może masz wszystko, czego potrzebujesz?

2. Idź do krawcowej

Na pewno masz w domu kilka (albo całą torbę) rzeczy do naprawy - brak guzika, porwany szew lub zepsuty suwak nie powinny sprawiać, że nie możesz nosić ulubionych ubrań! czas zadbać o swoje rzeczy i odmienić swoją szafę - bez kupowania niczego!

3. Kup rzecz vintage

Ale tylko jeśli naprawdę jej potrzebujesz! Chodzi o to, żeby po zakupach nic nie zalegało nam w szafie - a później nie trafiło na wysypisko śmieci.

4. Zorganizuj wymianę ubrań z przyjaciółmi

To normalne, że ubrania nam się nudzą, dlatego wymiana ubrań to zawsze dobry pomysł. Poczujesz się po niej o wiele lepiej niż po zakupach:)

5. Podejmij wyzwanie

Second Hand September to akcja, które może zamienić się w całoroczne wyzwanie. Być może po miesiącu bez kupowania nowych rzeczy stwierdzisz, że wcale Ci ich nie brakuje? 

Dajcie znać, jak idzie Wam akcja #SecondHandSeptember! Trzymamy za Was kciuki:)

Asia

Dejar un comentario

Todos los comentarios son moderados antes de ser publicados